فروشگاه میوه و تره بار شیلانَک
از کشاورزان و فروشندگان میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات دعوت به عمل می آید
برای معرفی و فروش محصولات خود با شماره های
09216393789 و 09107869855
تماس حاصل نمایند .
فروشگاه اینترنتی تره بار , وارد شوید
جهت معرفی محصولات خود و همکاری با فروشگاه کلیک کنید
عناوین خبرها فواید مصرف زغال اخته مواد غذایی آسیب زننده به کلیه جلوگیری از افزایش وزن با مصرف میوه و سبزیجات استفاده از پوست موز هر میوه برای کجاست دیابت و مصرف میوه منشاء میدان مغناطیسی زمین چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد نقش میکروبها در چرخه ازت خاک کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان بهبود سلامت خاک هر فصل چه غذایی باید بخوریم سالاد میوه ی گرمسیری جک فروت چیست رامبوتان چیست منگوستین میوه ستاره چیست بهترین ادویه ها برای سلامتی طریقه مصرف آناناس میوه لیچی خارگیل چیست ؟ انبه چیست ؟ نحوه خوردن پاپایا میوه اژدها چیست ؟ کشاورزی آبیاری هوشمند فروش آلو بخارا ارگانیک
چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد

عاملی که بر تنوع زیستی تأثیر می گذارد

تنوع زیستی اقیانوس در حال کاهشی خطرناک است. به گفته یونسکو ، بدون تغییر قابل توجه ، بیش از نیمی از گونه های دریایی جهان ممکن است تا پایان این قرن در آستانه انقراض بایستند. حال چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد ؟
در کرت ، زیست شناسان دریایی شاهد تغییرات چشمگیری هستند که احتمالاً در سراسر دریای مدیترانه گسترش می یابد. "تنوع زیستی ، به ویژه در اکوسیستم های کم عمق ، به سرعت تغییر می کند. گونه های کمتری را که قبلاً داشتیم دریافت می کنیم. همچنین افراد تازه وارد نیز داریم. گونه های جدیدی در حال آمدن هستند و گونه های جدید هر ساله ایجاد می شوند."
غذاهای دریایی به طور فزاینده ای به دلیل بیماری سریع و در حال گسترش همراه با صید، در طی دو سال گذشته ناپدید شده است. نیمی از سایبان های جلبک دریایی ، زیستگاهی برای گونه های دیگر از بین رفته اند و دلایل آن مشخص نیست.
وی گفت: "برای کار ما ، مهمترین چیز این است که در آب قرار بگیریم و مشاهده کنیم که چه تعداد گونه وجود دارد ، بنابراین ، اگر در 10 سال زمان تصویر متفاوتی را ببینیم ، می دانیم تصویر قبلی چه بوده است ، و این برای ما خیلی مهم است. درک آنچه اتفاق می افتد" محققان داده هایی را برای چندین پروژه اتحادیه اروپا با هدف حفاظت و احیای اکوسیستم های دریایی اروپا جمع آوری می کنند.
غارهای زیر آب کرت سرشار از اسفنج و مرجان هستند. اما حیوانات متصل به صخره ها نمی توانند از شرایط استرس زا فرار کنند. با مشاهده سلامتی آنها ، دانشمندان "پرونده بالینی" جوامع دریایی را می نویسند. تصاویر گرفته شده در زیر آب در انستیتوی زیست شناسی دریایی ، بیوتکنولوژی و آبزی پروری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

گرم شدن کره زمین

یکی از آزمایشات موجود در تحقیقات آنها ، تغییرات طولانی مدت آب و هوا را شبیه سازی می کند ، و نشان می دهد که چگونه آب گرمتر و اسیدی تر روی حلزونهای دریا تأثیر می گذارد. "آزمایشی که ما در اینجا انجام می دهیم مربوط به رشد است: ما می خواهیم رفتار تغذیه ای حیوان ، رفتار تولید مثل را مشاهده کنیم ، می خواهیم تعامل بین طعمه و شکارچی را نیز ببینیم - چگونه این امر تحت تأثیر شرایط آب دریا متفاوت خواهد بود. "
اگر غلظت کربن دی اکسید جوی همچنان افزایش یابد ، اقیانوس برای پوسته های بسیاری از موجودات دریایی اسیدی تر و خورنده تر می شود. "تغییر آب و هوا به عنوان عاملی که بر تنوع زیستی تأثیر می گذارد بسیار مهم است ، زیرا اگر یک گونه تحت تأثیر قرار گیرد ، کل تعادل تغییر خواهد کرد. آنچه در اینجا داریم برای یک حیوان آزمایش است ، اما این فقط یک پایه برای دانش برای همه حیوانات دریایی است "
در شرایط اسیدی ، پوسته ها نازک تر و شکننده تر می شوند و این برای حلزون های دریایی خطرناک است که با تغییر وضعیت آب و هوا ، می توانند طعمه آسان تر شکارچیان شوند. محققان از تصویربرداری ریز محاسباتی برای تجسم و اندازه گیری دقیق این اثرات استفاده می کنند. "این نمونه در شرایط کم PH است و می بینید که مناطق شفاف وجود دارد ، بنابراین می توانیم ببینیم که در اینجا ساختارهای متراکم کمتری داریم. تغییرات آب و هوایی به سرعت در حال افزایش است ، بنابراین شاید حیوانات زمان تکامل را نداشته باشند. با این شرایط جدید سازگار شوید ، بنابراین ممکن است مرگ و میرهای گسترده ای داشته باشیم "
تأثیر بنادر بر تنوع زیستی دریایی
جورگوس چتزیگورگیو ، اکولوژیست بنتوری ، HCMR-IMBBC می گوید: "بنادر مانند دروازه ای برای گونه های جدید عمل می کنند. گونه های جدید به ناوچه قایق وصل می شوند ، و آن قایق ها می توانند آن گونه ها را در مکان های جدید گسترش دهند." "و هنگامی که آنها در مکان جدید مستقر شوند ، با گونه های بومی رقابت می کنند. و این یک مشکل است." بدون شکارچیان محلی ، جمعیت گونه های به اصطلاح بیگانه می توانند در تعداد منفجر شوند و جانوران بومی را جابجا کنند. برای نظارت بر این و سایر مشکلات ، محققان از پشته صفحات ویژه مستقر در 20 مکان در سراسر اروپا استفاده می کنند. پس از چند ماه استعمار پشته ها توسط گونه های دریایی کوچک ، محققان آنها را با استفاده از توالی ژنتیکی و سایر روشهای مدرن تجزیه و تحلیل می کنند. نمونه های جمع آوری شده در کرت می توانند به محققان اروپایی نیز کمک کنند. پدرو ویرا یک زیست شناس دریایی از دانشگاه مینیو است. او در حال مطالعه کرم خاص است که در بعضی از مناطق پرتغال تهدید می شود. "بعضی از زیستگاه های این گونه در حال از بین رفتن هستند ، بنابراین این گونه ها می توانند از بین بروند. البته برای نظارت از اهمیت زیادی برخوردار هستند ، زیرا می توانند برای سایر حیوانات مواد غذایی برای ماهی فراهم کنند ، بنابراین اکوسیستم به دلیل این نظریه می تواند از بین ببرد."
آلودگی سبک
حتی آلودگی سبک از سواحل ممکن است به حیوانات دریایی کوچک آسیب برساند. برای بررسی این موضوع ، محققان تله های مخصوصی را مستقر می کنند که گونه هایی را که بیشتر تحت تأثیر لامپ های برقی به طور فزاینده ای قرار دارند ، جذب می کنند. نیکی ککللیگلو ، زیست شناس دریایی ، HCMR-IMBBC می گوید: "رفتار تغذیه حیوانات می تواند تغییر کند و روابط بین گونه ها ، تعامل آنها ، تغییر کند زیرا ما بر روی رفتار روزانه یا شبانه روزمره تأثیر می گذاریم."
"ما می خواهیم از دریا محافظت کنیم ، باید از آن محافظت کنیم زیرا این راه از خود محافظت می کنیم. فکر می کنم این برای هر زیست شناس و برای هر انسانی بسیار مهم است."

بر چسب ها :

آلودگی سبک

-

زیست شناس

-
کاهش تنوع زیستی
تلگرام فروشگاه instagram pinterest
twitter google-plus facebook
شماره های تماس :
09216393789
09107869855
ایمیل :
shilanak@gmail.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شیلانک می باشد
آدرس سایت :
www.shilanak.com
درخواست همکاری
ثبت نام در سایت