فروشگاه میوه و تره بار شیلانَک
از کشاورزان و فروشندگان میوه جات ، صیفی جات و سبزیجات دعوت به عمل می آید
برای معرفی و فروش محصولات خود با شماره های
09216393789 و 09107869855
تماس حاصل نمایند .
فروشگاه اینترنتی تره بار , وارد شوید
جهت معرفی محصولات خود و همکاری با فروشگاه کلیک کنید
عناوین خبرها فواید مصرف زغال اخته مواد غذایی آسیب زننده به کلیه جلوگیری از افزایش وزن با مصرف میوه و سبزیجات استفاده از پوست موز هر میوه برای کجاست دیابت و مصرف میوه منشاء میدان مغناطیسی زمین چه چیزی اکوسیستم های زیر آب ما را می کشد نقش میکروبها در چرخه ازت خاک کاهش انتشار دی اکسید کربن از صنعت سیمان بهبود سلامت خاک هر فصل چه غذایی باید بخوریم سالاد میوه ی گرمسیری جک فروت چیست رامبوتان چیست منگوستین میوه ستاره چیست بهترین ادویه ها برای سلامتی طریقه مصرف آناناس میوه لیچی خارگیل چیست ؟ انبه چیست ؟ نحوه خوردن پاپایا میوه اژدها چیست ؟ کشاورزی آبیاری هوشمند فروش آلو بخارا ارگانیک
بهبود سلامت خاک

نکات مهم در مورد بهبود سلامت خاک

در اینجا به تحلیل و بررسی نکات مهم در مورد بهبود سلامت خاک میپردازیم
هوموس چسبنده ای است که خاک را در کنار هم نگه می دارد ، همچنین آب و مواد مغذی را برای برداشت گیاهان نگه می دارد.
10 نکته مهم برای ساختن هوموس در خاک :
سوزاندن یک محصول پوشش دار با گلیفوزات منجر به از بین رفتن سه ماده مغذی کلیدی - کربن ، نیتروژن (N) و گوگرد (S) می شود.
برای تغذیه قارچ های خاکی پیشنهاد میشود که یک محصول شبدر را در زیر محصولات غلات کاشت کنید.
این می تواند ساختار خرده چوب خاک و همچنین تأمین N و ترشح اسید اگزودات را بهبود بخشد ، که می تواند کلسیم (Ca) و فسفر (P) را در دسترس تر کرده و در نتیجه سطح فتوسنتز را افزایش دهد.
فواید مخلوط کردن گونه های مختلف گیاهی به خوبی ثابت شده است و می تواند ساختار خاک را تغییر دهد ، مواد آلی خاک را سرعت ببخشد و عمر خاک را افزایش دهد.
اسید هیومیک می تواند به تقویت قارچ هایی که در ساخت هوموس در خاک کمک می کنند و به ساختاری از خرده چوب کمک می کند ، کمک کند.
کمپوست می تواند ارگانیسم های مفید و متنوعی را ارائه دهد که می تواند به تولید ماده آلی خاک کمک کند. کاهش میزان اختلال در خاک می تواند به حفظ تعداد موجودات مفیدی که در خاک کار می کنند کمک کند. کاهش خاکورزی همچنین به کاهش سطح آزاد شدن کربن از خاک کمک می کند.
کرم های خاکی می توانند سرعت تجزیه مواد باقیمانده در خاک را تسریع کنند. کرمهای خاکی می توانند چهار برابر سریع تر تجزیه استاندارد هوموس را ایجاد کنند.
کرمهای خاکی همچنین می توانند به محض عبور از سیستم خود ، آسان تر به مواد مغذی دسترسی پیدا کنند.

سلامت خاک

محصولات چرایی می تواند به افزایش تجمع هوموس در مزرعه شما کمک کند. محصولات زراعی می توانند علوفه حیوانات فراهم کرده و توسط حیوانات چرنده شکسته شوند.
باقیمانده ها باید ظرف شش هفته بر روی یک خاک زنده تجزیه شوند. وی استفاده از برخی محصولات بیولوژیکی را برای تسریع در تجزیه مواد پیشنهاد کرد ، جایی که در آن بازه زمانی شش هفته ای اتفاق نمی افتد.
از جمله محصولاتی که پیشنهاد میشود Trichoderma ، BAM و چایهای کمپوست غالب قارچ بودند. وی افزود: ترکیب این محصولات با اسید هیومیک نیز می تواند در تجزیه مواد مغذی کمک کند.
بسیاری از روش های افزایش اکسیژن در خاک از جمله کاشت حبوبات برای تحریک ساختار خرده های قارچی و به دست آوردن تعادل درست بین کلسیم و منیزیم (Mg) برای کمک به تنفس و بهبود سلامت خاک است.

بر چسب ها :

ساختار خاک

-

افزایش اکسیژن در خاک

-
اختلال در خاک
تلگرام فروشگاه instagram pinterest
twitter google-plus facebook
شماره های تماس :
09216393789
09107869855
ایمیل :
shilanak@gmail.com
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شیلانک می باشد
آدرس سایت :
www.shilanak.com
درخواست همکاری
ثبت نام در سایت